Grafik'in Adresi
Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular
» Porselen Diş Fiyatları
Dün 4:49 pm tarafından paradise34

» geleceğe yön verecek iş fikirleri
Dün 3:14 pm tarafından vlkyldz

» Mamas Lina Online Bebek Giyim ve Çocuk Mağazası Sağlıklı Ürünler Sunar!
Dün 1:52 pm tarafından seocum59

» Evde ek iş, ek iş ilanları ve ek iş veren firmalar sitesi
Dün 12:53 pm tarafından seocum59

» Lütfedilmiş
Dün 8:33 am tarafından seocum59

» Kozmetik Ürünü Kullanmadan Yapılacaklar
Ptsi Ekim 15, 2018 9:50 am tarafından seocum59

» Malta Dil Okulları
Ptsi Ekim 15, 2018 9:21 am tarafından seocum59

» Fuar Stand Tasarımı
Ptsi Ekim 15, 2018 8:59 am tarafından seocum59

» Kayserinin en güncel haber sitesi
Ptsi Ekim 15, 2018 5:15 am tarafından realone

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 Profil
 SSS
 Arama
Sosyal yer imi

Sosyal yer imi digg  Sosyal yer imi delicious  Sosyal yer imi reddit  Sosyal yer imi stumbleupon  Sosyal yer imi slashdot  Sosyal yer imi yahoo  Sosyal yer imi google  Sosyal yer imi blogmarks  Sosyal yer imi live      

Sosyal bookmarking sitesinde Grafik'in Adresi adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde Grafik'in Adresi adresi saklayın ve paylaşın


Mesleki Yeterlilik Belgesi İzmir

Aşağa gitmek

Mesleki Yeterlilik Belgesi İzmir

Mesaj tarafından Superisi Bir Salı Ekim 24, 2017 9:33 amMesleki yeterlilik belgesi İzmir’de Certurk’ten Alınır

Mesleki Yeterlik Belgesi Neden Alınır?

2015 yılında yürürlüğe girmiş olan tebliğle belirlenen tehlikeli ya da çok tehlikeli işlerde çalışmakta olanlar meslekleri gereği sahip olmaları gereken yetenek ve bilgi ile davranışlara sahip olup olmadıklarının belirlenmesi amacıyla mesleki yeterlik belgesi almakla yükümlü tutulmuştur. Yasal düzenlemeler belgesi olmadığı halde bu tür işlerde çalışan kişiler ile bu kişileri istihdam edenlere cezai yaptırımlar öngörmektedir. Cezai yaptırım uygulanmasa dahi bu belge gerek çalışanları gerekse yapılan işe uygun eleman görevlendirmesi gereken işverenleri koruyan bir işleve sahiptir. Mesleki yeterlilik belgesi İzmir için yetki belgesi olan kuruluşlar tarafından verilen bu belge ve eğitimler sayesinde iş kazalarının önlenmesinde önemli bir mesafe alınmış olacak ve işte kalite ve verimlilik artışı mümkün hale gelecektir.

Mesleki Yeterlik Belgelendirme Kuruluşunun Seçilmesi

Mesleki yeterlilik belgesi İzmir ve diğer iller için yetki belgesi olan bir kuruluş tarafından verilmediği takdirde geçerli değildir. Bu kuruluşlar mesleki yeterlik belgesi ile ilgili olarak tüm süreci takip edeceği ve gerekli eğitimlerin verilmesinden sorumlu olacağı için, belge başvuru yapacak olanların teorik ve uygulamalı eğitimde mesleki açıdan gelişimlerine fayda sağlayabilecek bir firmayı tercih etmeleri yararlı olacaktır. Yetkili kuruluşların hangileri olduğu ve nerelerde bulunduğu ile ilgili detaylı bilgiler ile belge ücretleri gibi konulara sitemizden ulaşabilir ya da elektronik posta göndererek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Mesleki Yeterlik Belgesi Alma Süreci

Mesleki yeterlilik belgesi İzmir için başvuru süreci Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilmiş bir belgelendirme kuruluşuna müracaat edilmesi ile başlamaktadır. İlgili kuruluşlar hakkında bilgiler sitemizde yer almaktadır. Başvuruda bulunan adaylar mesleki performanslarını belirlemek amacıyla MYK’nın belirlediği kurallar çerçevesinde sınava tabi tutulmaktadır. Sınav içeriği ile ilgili detaylar ulusal yeterlik kılavuzlarında bulunmaktadır. Sınav sonucunun değerlendirilmesi ve başvurucunun belge almaya hak kazanıp kazanamayacağı belgelendirme kuruluşunun takdirine bırakılmıştır. Sınav sonucunda yeterli bir puana sahip olan başvurucular için belgelendirme süreci başlatılır.

Mesleki Yeterlik Belgesi Almak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Mesleki yeterlilik belgesi İzmir ilindeki yetkili bir belgelendirme kuruluşuna başvuruda bulunulması ile başlayan bir sürecin sonucunda hak edilmesi halinde aynı kuruluş tarafından düzenlenen bir belgedir. Başvuruda bulunmak için mesleğiniz ile ilgili olarak kuruluş tarafından belirlenen şartları taşıyıp taşımadığınızı değerlendirmeniz gereklidir. İlgili kuruluş tarafından yapılacak sınavlarda başarılı olduğunuz takdirde sınavlar ve belgelendirme için ödenen ücretlerde devlet katkısı alınması mümkündür. Sınavda başarılı olamayanlar bu katkıdan yararlanamamaktadır.

Certurk iletişim kanallarını kullanarak Mesleki Yeterlilik Belgesi ve Myk Belgeleri hakkında uzman kadromuzdan bilgi alabilirsiniz

Telefon: (0216) 494 16 98

Telefon: (0216) 392 82 68

Telefon: (0216) 392 82 69

Email : info@certurk.com

Web : http://www.certurk.com


Superisi
Özel Üye
Özel Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 628
Rep Gücü : 1884
Rep Puanı : 0
Kayıt tarihi : 12/07/17
Nerden : ANKARA

Kullanıcı profilini gör http://www.masal.org

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz