Grafik'in Adresi
Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular
» icerikal.com AÇILDI!
Ülkelere Göre Eğitim Seviyesi EmptyDün 8:49 pm tarafından isforyou

» 7Madde Bilgi Platformu
Ülkelere Göre Eğitim Seviyesi EmptyDün 3:44 pm tarafından bludeveloper

» Instagram Beğeni Arttırma
Ülkelere Göre Eğitim Seviyesi EmptyDün 12:43 am tarafından skirubo

» Eş anlamlı kelimeler ve çok daha fazlası cevapbizde.com adresinde
Ülkelere Göre Eğitim Seviyesi EmptyÇarş. Ara. 04, 2019 8:22 pm tarafından ayfareli

» Pdf Kitap İndir
Ülkelere Göre Eğitim Seviyesi EmptyÇarş. Ara. 04, 2019 4:41 pm tarafından bludeveloper

» Alkol Fiyatları
Ülkelere Göre Eğitim Seviyesi EmptyÇarş. Ara. 04, 2019 2:10 pm tarafından skirubo

» AYT Edebiyat
Ülkelere Göre Eğitim Seviyesi EmptySalı Ara. 03, 2019 1:03 pm tarafından skirubo

» Arzu Ettiğiniz Kalitede Catering Hizmeti
Ülkelere Göre Eğitim Seviyesi EmptySalı Ara. 03, 2019 9:51 am tarafından mehmettunc

» Aslanhoca.com Açıklıyor; Vefk ve Muska Nedir?
Ülkelere Göre Eğitim Seviyesi EmptyPtsi Ara. 02, 2019 8:13 pm tarafından bludeveloper

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Sosyal yer imi

Sosyal yer imi digg  Sosyal yer imi delicious  Sosyal yer imi reddit  Sosyal yer imi stumbleupon  Sosyal yer imi slashdot  Sosyal yer imi yahoo  Sosyal yer imi google  Sosyal yer imi blogmarks  Sosyal yer imi live      

Sosyal bookmarking sitesinde Grafik'in Adresi adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde Grafik'in Adresi adresi saklayın ve paylaşın

Ülkelere Göre Eğitim Seviyesi

Ülkelere Göre Eğitim Seviyesi Empty Ülkelere Göre Eğitim Seviyesi

Mesaj tarafından yavuzselimacar Bir Perş. Ekim 03, 2019 10:41 pm

Eğitimsizlik Seviyesine Göre Ülkelerin Sıralaması

1.) Hindistan
2.) Çin
3.) Tayvan
4.) Güney Afrika
5.) Kanada
6.) Brezilya
7.) Tayland
8.) Singapur
9.) Yemen
10.) Endonezya

Dünya geneline bakıldığında rakamlar oldukça çarpıcı. Yaşadığımız dünya üzerinde çeşitli sebeplerden ötürü 61 milyon çocuk temel ilkokul eğitimini dahi almıyor. Yapılan araştırmalar 202 milyon çocuğun ise ilkokuldan sonra lise ve ortaöğretim eğitimlerine devam etmediklerini gösteriyor. Eğitimsizliği kamçılayan en büyük faktör ise ne yazık ki savaşlar ve doğal afetler. 75 milyon çocuk savaşlar ve doğal afetler sebebiyle eğitimlerine devam etmiyor. Bu rakamın 62 milyonunu savaşlar sebebiyle eğitim hayatına başlayamayan ya da yarıda bırakan çocuklar oluşturuyor. Bazı kültürlerin yaşadığımız çağda dahi kız çocuklarının eğitimlerine karşı olması sebebiyle, her yıl milyonlarca kız çocuğu eğitim hayatını yarıda bırakıyor ya da okulla hiçbir zaman tanışmadan yaşamlarını sürdürüyor. Kız çocuklarının okutulmaması dünya üzerindeki eğitimsizlik düzeyini en çok artıran faktörlerden biri olma özelliği taşıyor.

Kaynak: https://www.vuslat.org.tr/egitim-yetersizligi-raporu

yavuzselimacar
Üye
Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 10
Rep Gücü : 30
Rep Puanı : 0