Grafik'in Adresi

Join the forum, it's quick and easy

Grafik'in Adresi
Grafik'in Adresi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular
» istanbulkokteylcatering.com.tr İstanbul'un En İyi Kokteyl Catering Hizmetleri
Birbirinden Güzel Çatı Katı Dekorasyonu EmptyDün 1:21 pm tarafından Kenan06

» Tamayenerjidanismanlik.com ISO 50001 Enerji Yönetimi Danışmanlık Hizmetleri
Birbirinden Güzel Çatı Katı Dekorasyonu EmptyPaz Mart 17, 2024 7:43 pm tarafından Kenan06

» İzmir Profesyonel Pergola Firması
Birbirinden Güzel Çatı Katı Dekorasyonu EmptyPaz Mart 17, 2024 1:49 pm tarafından yigiteraysu

» Fetiye Avukat Tavsiyesi
Birbirinden Güzel Çatı Katı Dekorasyonu EmptyPaz Mart 17, 2024 11:41 am tarafından yigiteraysu

» İzmir Yetişkin Psikolog Önerileri
Birbirinden Güzel Çatı Katı Dekorasyonu EmptyPaz Mart 17, 2024 12:56 am tarafından yigiteraysu

» Miras Avukatı Önerisi İzmir
Birbirinden Güzel Çatı Katı Dekorasyonu EmptyC.tesi Mart 16, 2024 11:17 pm tarafından yigiteraysu

» Güvenlikte Lüks: Çelik Yangın Söndürme İle VIP Çözümler!
Birbirinden Güzel Çatı Katı Dekorasyonu EmptyC.tesi Mart 16, 2024 1:52 pm tarafından ayfareli

» Güncel ve Faydalı Bilgiler Blogu
Birbirinden Güzel Çatı Katı Dekorasyonu EmptyC.tesi Mart 16, 2024 10:18 am tarafından yigiteraysu

» İzmir En İyi Ceza Avukatı Önerisi
Birbirinden Güzel Çatı Katı Dekorasyonu EmptyCuma Mart 15, 2024 5:59 pm tarafından yigiteraysu

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde Grafik'in Adresi adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde Grafik'in Adresi adresi saklayın ve paylaşın

Birbirinden Güzel Çatı Katı Dekorasyonu

Birbirinden Güzel Çatı Katı Dekorasyonu Empty Birbirinden Güzel Çatı Katı Dekorasyonu

Mesaj tarafından Erman Salı Ekim 22, 2019 4:56 pm

Her ülkenin kendine has kültürel özellikleri vardır. Bu kültürel özellikler yemekleri, adetleri, yaşam şekillerini ve ev mimarisini direk olarak etkiler. Bizim kültürümüzün yansıması olan ev mimarimizde çatı katı evler çok yaygın değildi. Son zamanlarda toprak fiyatlarının aşırı yükselmesi sonucunda ise bodrum katından çatı katına, en kuytu köşelerden her santimine kadar evin kullanılır hale geldi. Çatı katı dekorasyon örnekleri de ilgi odağı olmaya başladı. Çünkü bodrum katında oturmaktansa insanlar çatı katında oturmayı tercih ediyorlar. Her ikisi de benzer konforsuzluklarda olmasına rağmen çatı katı yüksek olduğu için bir çok insana daha güvenilir geliyor. Aynı zamanda yüksek katlar bodrum katlarına göre daha aydınlık oluyor. Çatı katı daireler büyük normal camları olmadığı için diğer katlara göre daha karanlık ya da loş olabiliyor.

Mistik bir havaya sahip olan ve genelde ya boş olup ya da kullanılmayan eşyalarla doldurulan çatı katlarını aslında harika yaşam alanları yapabiliriz. Dileyen çocuğu için genç odası yapar dileyen kendi ve misafirleri için dinlenme huzur odası. Yine çatı katı eğer doğru bir şekilde dekore edilirse harika bir çalışma odası da olabilir. Home ofiste yapabileceğimiz çatı katını yeter ki değerlendirmeye karar verelim gerisi kolay. Şahsım adına fikir vermem gerekiyorsa ben olsam çatı katını yatak odası yapardım ve yatağımın üstünde gök yüzündeki yıldızları seyrettiren bir pencere açardım. Beyaz mobilyalar tercih edip, açık kırmızı tonda şagi halı kullanırdım. Yine boşta kalan duvarlara dekorasyona uyum sağlayabilecek kanvas tablolar kullanırdım.

Çatı katı dekorasyonu ile çatı katlarını doğru ve verimli bir şekilde dekore edebilirseniz ne kadar küçük olursa olsun çok tatlı ortamlar ortaya çıkarabilirsiniz. Çatı katlarının bu kadar ilgi görüyor olmasının sebebi de bu tatlı, sevimli ortam imkanı vermeleridir. Yüksek tavanlı olanları daha havalı bir şekilde dekore etmek mümkündür. Ancak alçak tavanlı ve küçük olanlarını sevimli olabilecek şekilde dekore etmek gerekir. Yerde minik renkli minderler, alçak koltuk ve masalar ile masallardan fırlamış görünümü veren sıcacık bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Bu bahsettiğimiz sıcak ve sevimli örnekleri galerimizdeki çatı katı dekorasyon örnekleri içerisinde bulabilirsiniz.

Erman
Üye
Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 45
Rep Gücü : 135
Rep Puanı : 0

- Similar topics