Grafik'in Adresi

Join the forum, it's quick and easy

Grafik'in Adresi
Grafik'in Adresi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular
» Yabancılar İçin İkamet İzni Nasıl Alınır?
Parkinson Nedir? EmptyDün 11:48 pm tarafından yigiteraysu

» Ev dekorasyon tablo
Parkinson Nedir? EmptyDün 10:12 pm tarafından Defne07

» Çin Vizesi Hizmetleri
Parkinson Nedir? EmptyDün 9:12 pm tarafından yigiteraysu

» Yatırım Teşvik Belgesi Danışmanlığı Firması
Parkinson Nedir? EmptyDün 5:43 pm tarafından yigiteraysu

» Zekaiksiri.com Online Eğitim, Dijital Eğitim, LGS Hazırlık Ve YKS Hazırlık
Parkinson Nedir? EmptyDün 1:44 pm tarafından Kenan06

» Kıbrıs Emlak Yatırımı
Parkinson Nedir? EmptyDün 11:01 am tarafından yigiteraysu

» Kompozit Çember Hakkında
Parkinson Nedir? EmptyPtsi Mayıs 06, 2024 6:13 pm tarafından ayfareli

» Koltuk Takımı, Yemek Odası, Yatak Odası ve Fazlası - Evimtarz.com
Parkinson Nedir? EmptyPtsi Mayıs 06, 2024 5:36 pm tarafından ayfareli

» İnegöl Mobilya - Newsahome.com
Parkinson Nedir? EmptyPtsi Mayıs 06, 2024 5:00 pm tarafından ayfareli

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde Grafik'in Adresi adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde Grafik'in Adresi adresi saklayın ve paylaşın

Parkinson Nedir?

Parkinson Nedir? Empty Parkinson Nedir?

Mesaj tarafından CAGE Ptsi Ekim 03, 2022 2:30 pm

Son yılların en çok görülen hastalıklarının başında gelen ve çok sayıda kişi tarafından merak edilen Parkinson araştırma konusu olmaktadır.

Parkinson nedir? Parkinson hastalığı beyinde yer alan nöronların işlev bozukluğu sonucu meydana gelen kronik ve ilerleye giden hareket bozukluğuna sebep olan bir hastalık türü olmaktadır. Etkilenen nöronları bazıları beyinde hareket ve koordinasyonu kontrol eden bölümlere mesaj gönderen kimyasal bir dopamini üretmektedir. Beyinde dopamin oranı parkinsonun ilerlemesi ile azalır ve hastaları hareketi kontrol edemez hale gelmektedir.

Parkinson Hasta Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Parkinson hastalığı çağın hastalığı olarak her geçen gün daha fazla görülmektedir. Bu hastalık uzman bir bakım isteyen son derece önemli bir durumdur. Parkinson fizik tedavi gibi hizmetleri veren hasta bakımında ilk olarak hastaya ve ailesine karşı çok daha sabırlı olunmalıdır. Günlük yaşamın daha kolay olması için çatal, bıçak, kaşık, tabak, bardak ve bunlar gibi kesici ya da kırılabilen malzemelerin kullanmasını sağlanmalıdır. Denge kaybı ve düşmelerin meydana gelebileceği için öncesinde her türlü önlemler ile güvenlik tedbirlerinin alınması son derece önemlidir.

Parkinson Hasta Bakımı Ne İş Yapar?

Genel olarak Parkinson hastalığı bakımı zor olan bir durum olup kesinlikle işinde uzman olan kişilerden yardım alınması gerekir. Parkinson hasta bakıcısı ilk olarak hastanın ilaçlarını düzgün bir şekilde almasını sağlamalıdır. İlaç kullanımının takibini düzgün bir şekilde yapmalı ve ilaçlarının dozunu ayarlamalıdır. Hastalığın durumuna göre uygun bakım yöntemleri geliştirerek bu yöntemleri son derece dikkatli bir şekilde uygulaması gerekir.

Evde Parkinson Hasta Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Evde Parkinson hasta bakıcı seçimi son derece önemli olmaktadır. Özellikle bu konuda bilgili olan kişilerden yardım alınması doğru olacaktır. Bakıcının uzmanlığı ve deneyimi değerlendirilmelidir. Bunların yanı sıra referans araştırması yapılarak en uygun hasta baskıcısı seçimi yapılmalıdır. Ayrıca Parkinson hastalığı için tercih edilen bakıcı ile hasta arasında uyum ile diyalog önemlidir. Şayet etkili bir iletişim sağlanırsa hastalığın seyri de çok daha olumlu bir yolda devam edecektir. Bakıcının tüm olumsuzluklara karşı bilgili ve ketum olması gerekir.

CAGE
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 1
Rep Gücü : 3
Rep Puanı : 0

CAGE likes this post

- Similar topics