Grafik'in Adresi

Join the forum, it's quick and easy

Grafik'in Adresi
Grafik'in Adresi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular
» Ev dekorasyon tablo
Havalandırma EmptyBugün 10:12 pm tarafından Defne07

» Çin Vizesi Hizmetleri
Havalandırma EmptyBugün 9:12 pm tarafından yigiteraysu

» Yatırım Teşvik Belgesi Danışmanlığı Firması
Havalandırma EmptyBugün 5:43 pm tarafından yigiteraysu

» Zekaiksiri.com Online Eğitim, Dijital Eğitim, LGS Hazırlık Ve YKS Hazırlık
Havalandırma EmptyBugün 1:44 pm tarafından Kenan06

» Kıbrıs Emlak Yatırımı
Havalandırma EmptyBugün 11:01 am tarafından yigiteraysu

» Kompozit Çember Hakkında
Havalandırma EmptyDün 6:13 pm tarafından ayfareli

» Koltuk Takımı, Yemek Odası, Yatak Odası ve Fazlası - Evimtarz.com
Havalandırma EmptyDün 5:36 pm tarafından ayfareli

» İnegöl Mobilya - Newsahome.com
Havalandırma EmptyDün 5:00 pm tarafından ayfareli

» Mobilyasoleni.com - Online Mobilya Alışveriş Sitesi | İnegöl mobilya
Havalandırma EmptyDün 2:17 pm tarafından ayfareli

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde Grafik'in Adresi adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde Grafik'in Adresi adresi saklayın ve paylaşın

Havalandırma

Havalandırma Empty Havalandırma

Mesaj tarafından Erman Perş. Şub. 13, 2020 10:54 am

Kapalı bir ortamın havasını değiştirmek amacıyla farklı yöntemlerle, çeşitli araçlar kullanarak dışarıdan temiz havanın içeriye alınması işlemine havalandırma denir. Kapalı ortamda bulunan istenmeyen kötü hava yoğunluğunu dışarı atmak ve temiz havayı içeri almak sadece iyi bir havalandırma sistemi kurmaktan geçmektedir. Oluşan kısa süreli bir arıza dahi yoğun insan topluluğu için büyük bir probleme yol açabilir. Bu nedenden dolayı havalandırma yapımı, sistemli, titiz yapılmalıdır ve periyodik olarak bakım ve onarıma ihtiyaç duyar. Havalandırma uygulamaları, güvenli, sağlam, hızlı bir şekilde yapılmalı, bütün sistemler tekrar tekrar kontrol edilmelidir. Havalandırma için kullanılan havalandırma projesi ve havalandırma ürünleri ne kadar kaliteli ise sizin havalandırma sisteminiz o kadar uzun ömürlü ve sağlam olacaktır. Peki havalandırma sistemleri nerelerde kullanılır ?

Konutlar, otoparklar, okullar, laboratuvarlar, büyük ve ticari mutfaklar, ana okullar ve yuvalar, hastaneler ,üniversite amfileri, toplantı salonları ,gösteri ve spor salonları, olimpik havuzlar, konser ve tiyatro salonları, sergi ve fuar alanları, alışveriş merkezleri mağazalar, süpermarketler, ofis ve oteller, fabrikalar ve imalat haneler, atölyeler ,marangoz ve kalıp haneler gibi birçok yerde kullanılır. Yani özetle solunması zararlı gazlar bulunan, insan yoğunluğu olan her türlü alanda kullanılıyor havalandırma sistemleri. Tabi hepsinde kullanım alanı ve türü farklılık gösteriyor. Konutlarda havalandırma sistemleri taze hava şartlandırılarak, nemi, sıcaklığı, soğukluğu, kuruluğu mekanik sistemler aracılığıyla ayarlanır ve insan konforu gözetilerek istenilen ortam sağlanır. Okullarda, yuvalarda yani eğitim kurumlarında ise amaç daha verimli bir eğitim için gerekli hava şartlarını sağlamaktır.

Öğrenciler ve öğretmenler zamanının çoğunu sınıfta geçirdiği için sınıflarda ki havalandırma sistemi büyük önem teşkil eder. Fabrika ve marangoz gibi kirli havanın daha çok olduğu yerlerde ise amaç işçi sağlığını korumaktır. Fabrikalarda işçilerin kirli hava solunmaması için bu çok önemlidir. Marangozlar da ise ortama yayılan toz ve talaş solunmamalıdır. Bunun için toz toplama sistemi ile üretim alanında tozların çalışma ortamına yayılmadan direk olarak kaynağından toplanmalı ve sistemde kullanılan uygun filtre ekipmanları ile filtre edilerek dış atmosfer ortamına atılmalıdır.

Kaynak: https://www.yalcinogluhavalandirma.com

Erman
Üye
Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 45
Rep Gücü : 135
Rep Puanı : 0

- Similar topics