Grafik'in Adresi

Join the forum, it's quick and easy

Grafik'in Adresi
Grafik'in Adresi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular
» Yabancılar İçin İkamet İzni Nasıl Alınır?
Özel Okul Bursluluk Sınavı Başvurusu Nasıl Yapılır? EmptyDün 11:48 pm tarafından yigiteraysu

» Ev dekorasyon tablo
Özel Okul Bursluluk Sınavı Başvurusu Nasıl Yapılır? EmptyDün 10:12 pm tarafından Defne07

» Çin Vizesi Hizmetleri
Özel Okul Bursluluk Sınavı Başvurusu Nasıl Yapılır? EmptyDün 9:12 pm tarafından yigiteraysu

» Yatırım Teşvik Belgesi Danışmanlığı Firması
Özel Okul Bursluluk Sınavı Başvurusu Nasıl Yapılır? EmptyDün 5:43 pm tarafından yigiteraysu

» Zekaiksiri.com Online Eğitim, Dijital Eğitim, LGS Hazırlık Ve YKS Hazırlık
Özel Okul Bursluluk Sınavı Başvurusu Nasıl Yapılır? EmptyDün 1:44 pm tarafından Kenan06

» Kıbrıs Emlak Yatırımı
Özel Okul Bursluluk Sınavı Başvurusu Nasıl Yapılır? EmptyDün 11:01 am tarafından yigiteraysu

» Kompozit Çember Hakkında
Özel Okul Bursluluk Sınavı Başvurusu Nasıl Yapılır? EmptyPtsi Mayıs 06, 2024 6:13 pm tarafından ayfareli

» Koltuk Takımı, Yemek Odası, Yatak Odası ve Fazlası - Evimtarz.com
Özel Okul Bursluluk Sınavı Başvurusu Nasıl Yapılır? EmptyPtsi Mayıs 06, 2024 5:36 pm tarafından ayfareli

» İnegöl Mobilya - Newsahome.com
Özel Okul Bursluluk Sınavı Başvurusu Nasıl Yapılır? EmptyPtsi Mayıs 06, 2024 5:00 pm tarafından ayfareli

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde Grafik'in Adresi adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde Grafik'in Adresi adresi saklayın ve paylaşın

Özel Okul Bursluluk Sınavı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Özel Okul Bursluluk Sınavı Başvurusu Nasıl Yapılır? Empty Özel Okul Bursluluk Sınavı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mesaj tarafından Sendebiliyorsun Paz Nis. 03, 2022 6:07 am

Özel Okul Bursluluk Sınavı Başvurusu Nasıl Yapılır? Kids-girl-pencil-drawing-159823
Öğrenciler eğitim ve öğretim görmek istedikleri kolejlerin bursluluk sınavlarına başvuru yaparak, kazandıkları takdirde ücretsiz eğitim alabilmektedirler. Genellikle ilkokul kategorisinde yapılan sınavlara veliler, çocuklarını hangi koleje yerleştirmek istediklerine göre karar verirler. Lise kolej bursluluk sınavlarına katılım içinse öğrencilerin hangi okulda okumak istedikleri daha çok ön planda olmaktadır. Elbette ki özel okullarda ücret ödemeden eğitim alabilmek için öncelikle sınavların hangi tarihlerde gerçekleştirileceği yakından takip edilmelidir. Çünkü bursluluk sınavları için belirlenmiş olan tarih aralıklarında başvuru işlemlerini gerçekleştirmemek, sınava girme hakkının yitirilmesine sebebiyet vermektedir. Peki özel okul bursluluk sınavı başvurusu nasıl yapılır? Özel okul bursluluk sınavına başvuru yapmak için hangi evraklar gerekiyor? İşte detaylar...

Özellikle de İzmir Karşıyaka kolejleri için yapılacak olan başvurularda talep edilen evraklar; sınava başvuru yapacak öğrenciye ait Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı, kimlik kartı fotokopisi ve de 2 adet fotoğraf yeterli olmaktadır. Sınav giriş belgesi ya öğrencinin kendisine ya da öğrencinin velisine ibraz edilmektedir. Öğrenciler sınavın yapılacağı tarihte mutlaka zamanında belirtilen mekanda bulunmak zorundadır. Ayrıca sınava girerken istenilen evraklar arasında da yine Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı ve de sınav giriş belgesi yer almaktadır. Evrakların eksik olması öğrencilerin sınav binasına girişine engel olacaktır. Bu nedenle sınavdan bir gün önce mutlaka tüm hazırlıkların tamamlanması önerilmektedir.

Karşıyaka özel okulları bursluluk başvurularını genellikle online ortamlardan gerçekleştirmektedirler. Online başvuru esnasında da yine kimlik kartında yer alan öğrenci bilgilerinin gerçeği yansıtır şekilde sisteme girilmesi şarttır. Online başvuru işlemlerinin başarılı bir şekilde tamamlanmasından sonra kolej öğrenci işleri servisi öğrencileri veya velilerini arayarak gerekli bilgilendirmeleri yapmaktadırlar. Bu bilgilendirme kapsamında sınav saatinden tutunda başvuru için gerekli evrakların neler olduğu konusuna değinilmektedir. Ancak özel okulların büyük bir kısmında sınavlara nüfus cüzdanı ve sınav giriş belgesiyle giriş yapmak mümkündür. Bursluluk sınavına katılacak öğrencilerin esas olarak dikkat etmesi gerekenler sınav başvuru tarihlerini kaçırmamak ve sınav günü vaktinde ilgili binada hazır olmaktır.

Sendebiliyorsun
Özel Üye
Özel Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 366
Rep Gücü : 1098
Rep Puanı : 0